Nasvet

Spet ta šola! Kako se naj učim? Zakaj nisem dobil boljše ocene? Kako popravim enko? Zakaj moram nositi malico? Zopet spraševanje! Zakaj me vsi komandirajo? Zakaj si Francka, ki ima tako lepe oči, nikoli več ne sposodi radirko od mene?

Za začetek nekaj misli in nasvetov, izkušnje bodo prišle same…

Začnite s tem, da problemov ne pometate pod preprogo in da tisto, kar lahko storite danes, ne odlašate na jutri! Naredite si načrt dela (tedenski, dnevni…) in ga upoštevajte. Imejte  rezervni načrt. Delajte učinkovito, redno in sproti. Naučite se pametno uporabljati storitve e-tehnologije. Bodite vztrajni – vztrajnosti se lahko naučite! Niste vsi za vse – prav pa je, da se tudi za manj želene stvari potrudite. Učite se od uspešnih. Zaupajte vase! Od vas samih pa je odvisno, kako vam bodo zaupali ostali. Ne rinite z glavo skozi zid! Govorite, povejte, potožite, se pohvalite, sodelujte s prijatelji. Starejši nismo bolj pametni – smo bolj izkušeni. Poglejte se v ogledalo in si recite “kako lepa slika”.

Še nekaj “geografskega” – 80% svetovnega prebivalstva živi v revščini, 50% jih trpi zaradi lakote ali podhranjenosti, vsakih 5 sekund 1 človek umre zaradi lakote, 70% ljudi je neizobraženih, samo 1% ljudi ima računalnik in 1% svetovnega prebivalstva ima visokošolsko izobrazbo… in če imamo streho nad glavo ter varen prostor, kjer lahko spimo, smo oblečeni in imamo poln hladilnik, smo bogatejši od 75% Zemljanov….